Track

Datum: 09.03.2011

Vložil: A.D.M

Titulek: Minuta ticha

je šedivej den pomalu ubejvajici zimi ležim na nemocničnim lehatku kolem sebe vidim tmavy stěny
tiše pipajici přistroj ohlašuje muj tep pomalu cejtim každej muj posledni vydech
netrapim se ralitou je ted moc teška mněl sem se zamyslet předtim kam vede moje cesta
mněl sem to všechno vydět a mněl sem radči zustat v klidu v pohode klidu nadhernyho a teplyho krbu seděl sem s flaškou rumu u krbu

myslel sem na budoucnost najednou pocit sevřeni v mysli nejista sebelitost nevědomost co se mi dostala do mysli
byla zima zrovna snežilo a mně napadlo vyrazit na cesty nevim proč jedna jizda autem byla ted mezi životem a smrti rozcesti
nevym proč sem vubec vijel neviděl sem žadny předzvěsti mněl semcelkem dost upyto sice skvěly nalady bylo nabito
ale bylo nabito i smutkem z toho života nebavyl mně ten pohled jak si každej ovanocich uživa

ja sem je cely proseděl sam doma tiše v koutě zavřenej s flaškou rumu bylo nejlip nevidět realitu
opilej bylo to nejlepši co sem moch mit i když vim že kdybych nepil a nedělal chyby mněl bych se lip
tak sem nad tim rozmejšlel při cestě autem
byl sem sice ješta par metru oddomova a uš sem začinal mit nakej zlej pocit kdybych zustal doma udělala bych nejlip

popar kilometrech sem mněl uš solidně upito bylo mi zle takže na mistě spolujezdce bylo trochu nablyto
nevnimal sem ten večer snad už ani hodiny stejně mně nikdo nehledal byl sem bez rodiny
motal se mi obraz to předemnou bylo jak zakulisi jeden velkej podraz
strma a šediva opona byl ten pocit kterej sem zažival pořad dokola
smutek a divnej pocit v žaludku i když tohle všechno nevyhnul sem se tomu rozsudku
rozsudku par metru dal od pocitu toho divniho sněni vidim rozmazaně bili světlo v zapěti mi to všechno došlo

najednou spanek ledovej chlad benzinu smrad kterej se mi dostaval pod vlasy kdybych v tuchvyli vnimal tak by mi nejspiš slzy vtejkaly pod řasi
po trochu delšim spanku se na chylku probouzim nademnou vidim světlo kolem mně neznami tvaře v mysli mi trošku došlo že se neco seklo
že se neco stalo a ja nevěděl co najednou vidim masku a zas je ticho
usnul sem prej jak mali mimino spal sem dlouho na posteli v pokoji asi to bylo souzeno

po par hodinach spanku se probouzim vratkej pocit s pocitem nejistoti nevim kde se nachazim
pak mi to všechno dojde při oznameni doktora že ten šedivej zimni večer se mi stala nehoda
opilej dostat mikrospanek doktor řek že prej smolnej den jen sem si pomyslil že sem lez vubec ven
po par višetřenach mi určili čas
mam prej tak 5hodin neš opustim podle doktora svět kras
prej je to vnas že musime odchazet prej nekdo odchazi a druhej se snaži přichazet

dal bych všechno abych umiral jinak abych umiral s rodinou a stejnak
na tom už nic nezmněnim v tuhle chvyli kdy ležim v posteli šediviho pokoje a marnim pili
pili nad rozmejšlenim o životě
připravuju se na odchod v hlavě mi zni věta PANI SMRTI BOLITE ?
sam sebe se ptam jestli ma cenu se vubec ptat když už se nemužu ani prat
dvě hodini na to cejtim nak nizkej tlak přimouřim oči mam rozostřenej zrak

cejtim ledovy rty svyho vlastniho těla uš je to tady udchazim do řiše světla
par minut nato už nemam puls doktor stanovil zavěr že muj život ma jinej kurz
uš mně to netrapi na posteli leži jen tělo ja se svou duši sem v zemi kde je teplo a světlo
pomalu se usmivam na tenhle svět a ze zemně kdežiji anděle posilam na zem tech par vět
i když nechci tak sem uronil slzu spadla na dem v podobě sněhu
mala sneho vločka se dotkla usmněvu ale ne ted uš je konec uš bych byl v jinym přiběhu ...





Zpět na diskuzi

    Cristiano Ronaldo    Battle-Rap    Digitalizace záznamů    Elektroráj    Micado    Bouřňák    Hodinky

. var gaJsHost = (("https:" == RubicusFrontendIns.location.protocol) ? "https://ssl." : "https://www."); document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));