Street dance

Označení Street dance v sobě zahrnuje všechny „pouliční“ tance, které se stávajíc víc a víc populární. K tomuto volnému stylu se řadí Hip Hop, Just Dance, X-Dance, R'n'B, ModernStreet, Jazz-LatinStreet, Break Dance a Reggaeton. Tyto tance mají i společný životní styl a oblékání – kšiltovky, volné kalhoty, graffiti, masivní zlaté řetězy apod. Pro Street dance jsou typické tzv. Battles (jamming), kdy jednotlivci, dvojice nebo skupinka lidí tančí kolem sebe. Pozoruje je přitom hlouček lidí, kteří je následně posuzují a určí vítěze. Battles se většinou odehrávají ve volném prostranství.

 

Typy street dance:

Hip Hop - kořeny hip hopu nalezneme v západoafrické a afroamerické hudbě. Hip Hop je též známý jako rapování.
Break Dance – vznikl v USA a v podstatě se vyvíjel společně s Hip Hopem, využívají se v něm ale i prvky brazilské capoeiry a různé akrobatické skoky (mezi prvky break dance patří power moves, freezy, footwork, toprock, uprock, lock-in a jiné).
Just Dance – hlavní prvky just dance jsou houpavý rytmus, svěžest, originalita a improvizace.
X-Dance – je silně propojen s osobností tanečníka, ten může projevit vlastní pocity a emoce.
R'n'B – nebo-li Rhythm and Blues má kořeny v černošských rytmech. Hlavním prvkem je houpavý rytmus, v současnosti se hojně mísí s ostatními „černošskými“ styly.
ModernStreet – vznikl prolínáním hip hopu, moderního tance a jazz dance. Na hodině ModernDance si nejen zatančíte, čeká vás také posilování a potřebné protažení.
Jazz-LatinStreet – je mix jazz dance, R'n'B a latinskoamerických tanců.
Reggaeton – pochází z latinskoamerických zemí, prolíná se v něm hip hop, reggae, ale i latinskoamerické tance jako samba či salsa.

 

https://www.choreographytogo.com/videos/stills/streetdance.jpg

 

https://www.richardsschoolofdance.co.uk/street%20image.gif

 

 

 


Anketa

Děláte street dance?

Jo
38%
8

Učím se
29%
6

Ne
33%
7

Celkový počet hlasů: 21


    Cristiano Ronaldo    Battle-Rap    Digitalizace záznamů    Elektroráj    Micado    Bouřňák    Hodinky

. var gaJsHost = (("https:" == RubicusFrontendIns.location.protocol) ? "https://ssl." : "https://www."); document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));