Skupiny

G-Unit:

Roku 1998 založil New Yorkský rapper 50 Cent skupinu G-Unit, a to se svými kamarády z dětství, tedy rappeři Tony Yayo a Lloyd Banks. Ke konci roku 2002 byl rapper Tony Yayo odsouzen na rok do vězení za držení zbraně, ale po půlce trestu byl propuštěn na kauci, avšak hned druhý den porušil podmínku a šel si dosedět původní trest.
Proto bylo potřeba najít nového člena kvůli připravovanému albu "Beg for Mercy" a tak dal 50 Cent příležitost rapperovi z Nashvillu, kterého už znal z dřívějška - Young Buckovi, který byl v G-Unit do roku 2008, kdy měl vážný konflikt s 50 Centem.

N.W.A.:

N.W.A (Niggaz Wit Attitudes) byla legendární americká hip-hopová skupina založena v roce 1986. Stála u zrodu Gangsta Rapu a stala se také jednou z nejkontroverznějších kapel v hudební historii. První album N.W.A and the Posse vydala skupina v roce 1987 v nově založeném labelu Ruthless. Producentem tohoto i dalších 3 alb byl Dr. Dre. V roce 1988 vydávají přelomové album Straight Outta Compton, získalo 2x platinové ocenění, i když rádia nehrála jeho obsah. A díky skladně Fuck tha Police se o ně dokonce začala zajímat FBI. Následovalo EP 100 Miles and Runnin v roce 1989. To už ale skupinu opustil talentovaný rapper Ice Cube a vydal se na sólovou dráhu. Poslední album pod názvem Niggaz4life vyšlo v roce 1991, získalo platinové ocenění a fantasticky se dostalo hned ve druhém týdnu na 1.místo amerického žebříčku The Billboard 200. Skupina se ještě v tomto roce kvůli vnitřním rozporům definitivně rozpadla. V roce 2000 to vypadalo, že by se mohla skupina dát opět dohromady. Nasvědčovala tomu skladba Hello, která vyšla na albu Ice Cubea War and Peace, Vol. 2. Podíleli se na ní původní členové Dr. Dre, MC Ren a Ice Cube, již bez Eazy-Eho, který zemřel v roce 1995 na AIDS. Ale nakonec se tak nestalo, kvůli sporům labelů Interscope a Priority o obchodní značku N.W.A.

Public Enemy:

Public Enemy nebo také PE je americká hiphopová skupina, založená roku 1982 na Long Islandu. Tato formace se řadí se mezi nejstarší a zároveň nejdůležitější hiphopové skupiny. Charakteristické jsou jejich politicky a sociálně zaměřené texty. Název znamená v překladu „veřejný nepřítel“, ve znaku mají policistu v hledáčku zaměřovače.V roce 2004 je magazín Rolling Stone zařadil na 44. místo v hodnocení 100 nejvlivnějších skupin všech dob. Server acclaimedmusic.net jim přisoudil 29. místo v kategorii Nejdůležitější hudebníci všech dob a prohláslil je nejlepší hiphopovou skupinou. V roce 2007 byli přijati do Long Isladské síně slávy (Long Island Music Hall of Fame).Samotná skupina se skládá ze tří celků. Produkční sekci Bomb Squad tvoří bratři Keith a Hank Shockley, Eric Sadler a Chuck D, taneční skupinu S1W (The Security For The First World) vede zpěvák Professor Griff. Rapperské jádro tvoří Chuck D Professor Griff a Flavor Flav.

Soubor:Public Enemy Zagreb 2006 (02).jpg

Run-D.M.C.:

Run-D.M.C. je rapová kapela založená roku 1982 v New Yorku. Její členové jsou Simmons, MC Daniels a Mizzel. Na jejich prvním albu měl významný podíl na úspěchu producent Rick Rubin. V roce 1985 se dostávají do filmu Krush Groove a o rok později vydávají další album Raisin' hell a prosazují se (zejména ve Velké Británii) hitem Walk This Way. 

The Diplomats:

The Diplomats, také proslaveni jako Dipset je americká hip hopová skupina. Skupinu založili Cam'ron a Jim Jones, brzy zapojili i rappera Freekey Zekey, o rok později základ skupiny doplnil Juelz Santana. V roce 2007 skupinou otřásl spor Cam'rona s Jimem Jonesem, který vyústil v tříletou uzavřenost skupiny před Cam'ronem. Avšak v roce 2010 se skupina znovu sjednotila.

Westside Connection:

Westside connection je americká hudební rapová skupina, jejíž členy jsou - Ice cube, Mack 10 a WC. Skupina je zaměřená na žánr Gangsta rap, a Westcoast rap.

Salt-n-Pepa:

Salt-N-Pepa je americké dívčí hip-hopové trio z Queensu, New Yorku. Skupina byla založena v roce 1985. Kapela se skládá z Cheryl "Salt" Jamesové, Sandry "Pepa" Dentonové a DJ Deidry "Dee Dee" Roperové.V roce 1989 byla skupina za píseň "Push It" nominována na Grammy Award v kategorii nejlepší rapový výkon kapely / dua.

Bone Thugs-n-Harmony:

Bone Thugs-n-Harmony je americká hip hopová skupina pocházející z Clevelandu. Ze začátku si řikali B.O.N.E. Enterpri$e, ale po upsání u Ruthless Records si změnili jméno. Jsou držitelé ceny Grammy. V roce 2000 byl člen skupiny Flesh-n-Bone poslán na 11 let do vězení za napadení s nelegální zbraní. O pět let později byl ze skupiny vyhozen Bizzy Bone za nezvladatelné chování. Dále tedy skupina pokračovala jako trio. V roce 2009 byl po znovuotevření případu propuštěn Flesh-n-Bone a po dohodě znovu přijat Bizzy Bone a tak začaly práce na nové desce znovuspojené skupiny.

Tha Dogg Pound:

Tha Dogg Pound je americká hip-hopová skupina, kterou tvoří duo Kurupt a Daz Dillinger. Jejich debut se uskutečnil v roce 1995 albem Dogg Food, které se umístilo na 1.místě amerického žebříčku The Billboard 200 a deska také získala 2x platinové ocenění. Neoficiálním členem je také Snoop Dogg, který s DPG (jak je Tha Dogg Pound někdy označován) často spolupracuje. 

Cypress Hill:

Cypress Hill je americká hip hopová skupina.V roce 1988 se dala dohromady skupina se jménem Cypress Hill. Prodali nad 15 miliónů desek a obdrželi 15 multiplatinových, platinových a zlatých ocenění. Původně se kapela jmenovala DVX, která byla v sestavě: T-Funk, Mellow Man Ace, B-Real a Sen Dog. Asi po roce B-Real a Sen Dog kapelu opustili a seznámili se s Muggsem.

Soubor:Cypress Hill.jpg

Dilated peoples:

Dilated peoples je hip-hopová hudební skupina z Los Angeles řadící se do skupiny tzv. Hardcore Rap. Složení skupiny DJ Babu (současně člen světoznámé crew Beat Junkies), MCs Rakaa Iriscience a Evidence

Skupina byla založena roku 1992 ale své první album vydala až v roce 2000 pod názvem The Platform. Následující rok přichází album Expansion Team, po delší odmlce vydávají Neighborhood Watch z roku 2004. Na začátku roku 2006 vydali zatím poslední Album 20/20.

Wu- Tang Clan:

Wu-Tang Clan je americké rapové uskupení, která vzniklo v roce 1993 v New Yorku. Tvoří jej tři členové z Brooklynu a šest ze Staten Islandu. V roce 1992 bratranci RZA, GZA/Genius a ODB zakládají skupinu, která se jmenuje All in together now. Později se postupně přidávají i členové Method Man Inspectah Deck, U-God, Ghostface Killah, Raekwon a Masta Killa. Dvorním DJ klanu je Allah Matematics, který se v této funkci střídá s DJ Sueside. Neoficiálním (a v jednu chvíli i oficiálním) členem Wu je také Cappadonna.

Soubor:Wu Tang Clan on Stage.jpg

 D12:

D12 (nebo také The Dirty Dozen a D-Twizzy) je americká hip hopová skupina z Detroitu v Michiganu. Největších úspěchů dosáhla v amerických i ostatních světových hitparádách s alby Devil's Night (2001) a D12 World (2004). D12 byla založena roku 1990 a i když byla respektovanou součástí undergroundové rapové scény, opravdového úspěchu dosáhla až poté, co se proslavil její nejznámější člen, Eminem. Název skupiny odkazuje na to, že skupina má (resp. měla) šest členů a každý z nich má dvě osobnosti (viz Členové skupiny).

 

Oficiální ADIDAS shop - kompletní sortiment ADIDAS


Anketa

Jakou skupiny máte nejraději?

G-Unit
25%
18

N.W.A.
10%
7

Wu-Tang Clan
14%
10

Cypress Hill
27%
19

Public Enemy
7%
5

The Diplomats
0%
0

Run-D.M.C.
7%
5

Westside Connection
10%
7

Dilated Peoples
0%
0

Celkový počet hlasů: 71


    Cristiano Ronaldo    Battle-Rap    Digitalizace záznamů    Elektroráj    Micado    Bouřňák    Hodinky

. var gaJsHost = (("https:" == RubicusFrontendIns.location.protocol) ? "https://ssl." : "https://www."); document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));