České a Slovenské skupiny

Chaozz:

Chaozz je jedna z prvních a komerčně nejúspěšnějších hip-hopových českých skupin 90. let. Vznikli v roce 1995. Již v roce 1996 vyšla první deska. Od roku 2002 mají pauzu na dobu neurčitou.Roku 1993 vznikla v Praze skupina UNIT. Byla to sestava ze 4 lidí: (Basse, Rustyho, Dědka a DJ Skuply. V roce 1994 rozběhli první koncert v Alterně Komotovce. Přibližně ve stejnou dobu jako vznikla skupina UNIT, natočil Deph svoje první sólové demo. Dal se dohromady s Fugazem a rozběhli nový projekt s názvem FLAVAMATIC. V červnu roku 1994 sa skupina UNIT rozpadla na dvě části - Deph a tehdejší CHAOZZ (Bass a Rusty, kteří k sobě přibrali Smoga jako DJ). CHAOZZ v této sestavě koncertoval poprvé někdy v září 1994 společně se skupinou FLAVAMATIC. Společných akcí těchto dvou skupin bylo víc a na jedné z nich se dohodli, že se spojí v jeden CHAOZZ. Důvodů bylo údajně víc, například společné názory na hudbu, styly, atd. A tak vznikl CHAOZZ v nové sestavě: (Bass Deph, Rusty, Fugaz a DJ Smog).

Supercrooo:

Supercrooo je pražská hip-hopová / rapová dvojice tvořená hudebníky s uměleckými jmény Hugo Toxxx (také Hack) a James Cole (také Phat).

Hip-hopové uskupení s názvem K.O. Kru založili Hack s Phatem kolem roku 1998. Debutovalo vinylovým singlem Nádech / Náš cíl, který v roce 2001 vydal P.A.trick records. Tento singl se objevil společně s Wichovým remixem na celočeské kompilaci Lyrik Derby 1.

Phat v roce 2002 začal nahrávat u P.A.trick records, avšak v polovině desky odešel a jeho sólová práce Frekvence P.H.A.T. vyšla u vydavatelství PSH – Terrorist?. Na albu hostovali například LA4, Wladimir518 a taky Hack. Produkoval si ji z části sám, částečně mu s ní vypomohli pražští Wich, Enemy a Hack. Obsahovala méně samplování, více syntetických a elektronických zvuků, specifický beat a velký důraz na rap.

K.O. Kru společně po sólo pauze vytvořilo svůj další singl Kéry, který se objevil na kompilaci From Amsterdam To Prahu na labelu Maddrum rec.

Indy a Wich:

Indy & Wich je pražská hip hopová skupina založená v roce 1998. Tvoří ji rapper Indy a DJ Wich, často také spolupracují s rapperem La4. Vedle PSH patří k základním kapelám, které na začátku nového tisíciletí formovaly podobu českého hip hopu. Podle některých zdrojů jsou považováni za nejlepší domácí hiphopové umělce.

V roce 2002 úspěšně debutovali deskou My 3, která dodnes patří mezi nejlepší domácí hiphopové desky. Druhé album Hádej kdo... vydané opět na vlastním labelu Mad Drum Records bylo nominováno na cenu Anděl 2006 v kategorii Hip Hop. Časopis Filter vyhlásil Hádej kdo... deskou roku 2006.

Kapela má za sebou stovky koncertů po celé ČR a Slovensku, několikrát hrála v Polsku, v prosinci 2005 také v Londýně.

Pio Squad:

Pio Squad (původně Jižní Pionýři), je hiphopová skupina z Jihlavy. Vznikla v roce 1998. Má za sebou 3 CD Three Stars, Punk is dead a Interview. Členové kapely jsou Eurodel, Efko, De puta Madre a DJ J-Kid(Eurodela můžete zastihnout v jihlavském obchodě Gauner,kde prodává oblečení). Je hodnocena jako jedna ze tří nejlepších českých hiphopových kapel (řadíme mezi ně Indyho a Wiche a PSH). Jejich nejúspěšnější deska je Interview.Deska má design jako bulvár (viz název Interview). Spolupracovali na ní se Slovenskými rapery Vec, Moja reč, Zverina, Čistychov a Slipo, producenty DTonate, Zysk a Matoa, americkou rapovou skupinou Smif N Wessun a raperem LA4 a raperkou Dannie.

Prago Union:

Prago Union je pražská hip-hopová skupina. Založena byla okolo roku 2002 dvěma členy - rapper Kato (dříve Deph) a DJ Skupla, oba dříve členové Chaozzu. Na koncertech dříve vypomáhal MC Děděk (dříve 6 polnic) a DJ Bufe. Prago Union vydal dvě alba – v roce 2005 HDP (Hrubý domácí produkt) a v roce 2010 Dezorient Express.

Disgrafix:

Disgrafix je hiphopová skupina původem z Mikulova. Tvoříjí jí MCes El´Nino, Alezzio a DJ Chocolatic. Skupina vznikla v roce 1997 a od té doby vydala jedno sólové album s názvem „Zakázané ovoce“ (2007).

 Kontrafakt:

Kontrafakt je slovenské rapové uskupení, které vzniklo koncem roku 2001. Jeho členy jsou Ego (Michal Straka), Rytmus (Patrik Vrbovský) a DJ Aneš (Ondrej Beňačka). Koncertují nejenom na Slovensku, ale i v Čechách a celé střední Evropě. Jejich texty jsou prosyceny expresivními výrazy a vulgaritami.

Názov Stavby:

Názov Stavby je slovenská hiphopová skupina působící hlavně v Bratislavě, přesněji v Petržalce a v Ružinove. Její počátky se datují někdy k roku 1996, kdy se potkávají mladé skupiny - Drvivá Menšina a LÚZA. Po pár nahraných písničkách dochází k založení skupiny Názov Stavby, která v roce 2000 vydává LP LuzaDrviváMenšina ještě rozdělené na samostatné produkce obou skupin. V roce 2003 pak pod MadDrum records vychází album Reč Naša, která obsahuje například píseň Šťáťanutí. Navázali spolupráci se známým polským raperem Fu, koncertují v Česku a na Slovensku.

Iscream Boyz:

Iscream boyz, jediná grimeová crew v čechách a na slovensku. Tvoří ji MC Smack, producent Shadow D, DJ Double J a hypeman Fuckstroy. Smack je odborník na grime, jako jediný o něm profesionálně píše. Shadow Drrop je člověk který garage, potažmo grime sleduje už několik let, je producent, jeho beats zazněli už na několika UK pirátských radiích. Neprodukuje pouze pro Smacka, ale spolupracuje nebo v minulosti spolupracoval s UK interprety.
DJ Double J je rovněž redaktorem a nejvíce se specializuje na R´n´B.
Crew se proslavila diss-trackem na zlínskou IdeaFatte.
Začátkem roku 2007 vypustil do světa Iscream boyz DJ Double J mixtape Ready To Hustle, na kterém se nacházely 4 exklusivní tracky od Iscreamz. Tři věci pro produkoval Shadow D, jednu Firebird Phoenix.

IsCream Boyz

Bow wave:

Psal se rok 97 a v luzích a hájích karlovarských zakládá partička lidí kolem Jéni Smílka (Yehně, jeck jack), Máry Kotvičky, KrýGrosse, Štikouna a Melounka projektík Bow Wave. Kapela hrála tak nějak hybrydní stýlek jenž zakotvit do určitého stylu by byla sysyfofská práce. Nicméně muzika to byla kvalitní. Jednou za rok se nahrálo demo o třech trackách, obšťastnilo se pár inťíků a s uspokojením se dál halucinovalo o úspěších. Nápady by byly ale zkoušek by se za nehet vešlo. Když nakonec odletěla vokalistka na zkušenou za oceán začli se chlapíci polehoučku ohlížet po nějaké motivaci, impulsu který by určil směr tvorby. Nutno dodat že dema jenž nahrána doposavad byla nijak nekulhala, muzika to byla po všech směrech kvalitní, klapala jak stroj mlynářův, určena byla však pro úzkou obec posluchačskou.

Bow Wave

H16:

H16 je hip-hopová skupina ze slovenské Bratislavy. Za svou krátkou existenci si dokázala získat mnoho příznivců. Skládá se z 6 členů.

H16

PSH:

Existuje málo lidí v České Republice, kteří neznají pojem PSH. Tato česká legendární skupina se svým přínosem pro hip hopovou kulturu (ať už jde o rap, nebo graffity) zapsala do kronik a do paměti každého posluchače rapu.
Skupina složena ze dvou MC's (Orion, Wladimir) a jednoho DJe (Mike Trafik - dřív Richard) se na scéně objevila v době, kdy bylo slovo rap v Čechách pouze zaoceánským pojmem. "East Side Unia I" a Penerský track "Jižák Jižák", jež vyšla v roce 1998 pod taktovkou Orionového Terrorist?, přesvědčila posluchače, proč by měl začít sjíždět český rap.

Moja reč:

Chalani sa rapu venujú už približne šesť rokov a za tento čas stihli vydať demo, dva albumy a dva mixtapy. Začali sa objavovať na battloch a ukázalo sa, za ako mc´s sú veľmi dobrí a schopný. O niečo neskôr založili živú kapelu Komplot v zložení Braňo CH.-gitara, Marek G.-bicie a Branko H.-basová gitara. V roku 2004 nahrali svoje demo v ktorom bola polovica odohraných skladieb zo živou kapelou Komplot. Dá sa povedať, že práve toto odštartovalo ich celú kariéru.

Drvivá menšina:

Drvivá menšina je slovenská hip - hopová hudební skupina. Její členové jsou DNA, Šegi100 a Bacil, který je z Ružinova, ostatní členové pochází z Petržalky. Skupina spolu se skupinou Luza tvoří dnes již legendární seskupení Názov Stavby.

Dramatikz:

 Dramatikz je rapová skupina ze severního Slovenska, která vznikla roku 2006.
 Skupinu tvoří dva rapeři: Stoper cemt a Radikál.
Dramatikz
 

Obuv a boty - BIGbota.cz


Anketa

Jakou skupinu máš nejraději?

Chaozz
11%
14

Supercrooo
8%
10

H16
34%
44

PSH
7%
9

Pragou Unio
5%
7

Moja Reč
14%
18

Iscream Boyz
0%
0

Indy a Wich
5%
7

Pio Squad
1%
1

Kontrafakt
6%
8

Jiná
9%
12

Celkový počet hlasů: 130


    Cristiano Ronaldo    Battle-Rap    Digitalizace záznamů    Elektroráj    Micado    Bouřňák    Hodinky

. var gaJsHost = (("https:" == RubicusFrontendIns.location.protocol) ? "https://ssl." : "https://www."); document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));